Brčko: Večeras počelo tretiranje komaraca Istaknuto
Uposlenici Higijensko epidemiološke službe Pododjela za javno zdravstvo već dva mjeseca intezivno rade tretiranje larvi komaraca na području Brčko distrikta. Uporedo sa tim radi se i redovna dezinfekcija zbog pandemije Covid-19.
Uprkos tome što su sve ekipe i oprema Higijensko epidemiološke službe javnog zdravstva Brčko distrikta već skoro dva mjeseca angažovane na tretiranju larvi komaraca, promjenljive vremenske prilike sa čestim pljuskovima i toplim vremenom pogodovale su razvoju ovih insekata. Sa prvom toplijim danima došlo je do njihovog razrojavanja tako da od večeras počinje i tretiranje odraslih komaraca.
„Tri ekipe sa specijalnim vozilima od večeras počinju tretiranje odraslih komaraca prije svega u gradskim mjesnim zajednicma a potom ćemo po rasporedu krenuti i u seoska naselja“, istakla je dr. Mirjana Kuzmanović šefica ove službe.
Dr Kuzmanović je apelovala i na druge institucije i službe u Brčko distriktu da preduzmu aktivnosti na košenju i uređenju zapuštenih površina u kojima se obično nalaze legla komaraca.
Uporedo sa ovim aktivnostima uposlenici Higijensko epidemiološke službe su angažovani na dezinfekciji zbog pandemije Covid-19.
Iz ove službe je još jednom apelovano na sve građane Brčko distrikta da budu odgovorni prema sebi i drugima te da se pridržavaju preporučenih mjera.
(radio brcko)

