Menu

708x80

Jedanaestog jula u Brčkom će biti organizovana mirna šetnja za Srebrenicu Istaknuto

11jKlub prijatelja Srebrenice i Podrinja iz Brčko distrikta će u subotu 11. jula organizovati mirnu šetnju kroz centar  Brčkog te mini marš od Gornjeg Rahića do Brčkog kako bi na taj način odali počast onima koji su 1995. godine ubijeni u Srebrenici.

 

 

” Zbog pogoršane epidemiološke situacije, Brčaci ove godine neće učestovati u Maršu mira od Nezuka do Potočara ali će mirnom šetnjom organizovanom u našem gradu odati počast prema svim žrtvama genocida koji se desio 1995. godine u Srebrenici” istakao je Admir Karalić predsjednik ovog kluba.

 

” Učesnicima mirne šetnje u Brčko će se pridružiti i učesnici iz Gornjeg Rahića koji će u jutarnjim satima pješke krenuti prema gradu kako bi na taj način odali počast onima koji su stradali u julu 1995. godine u Srebrenici“ dodao je Karalić

 

Hazim Musić podpredsjednik ovog udruženja pozvao je druga udruženja i pojedince da se pridruže ovoj šetnji te da mirno i dostojanstveno odaju počast ubijenim u Srebrenici.

 

 

Organizatori mirne šetnje su istakli da su preduzeli sve bezbijednosne mjere ali su pozvali sve učesnike da se  pridržavaju epidemioloških preporuka.

 

Mirna šetnja za Srebrenicu u  Brčkom će se organizovati u subotu 11. jula sa početkom  u 10 sati.

 

Foto:Ernad Osmić i Mirsad Arnautović

 

https://radiobrcko.ba

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com