U Brčkom se danas održava Likovna kolonija „Sunce našeg neba“ Istaknuto
U Brčkom se danas održava ekološka Likovna kolonija „Sunce našeg neba“, koju uz učešće učenika i nastavnika organizira Udruženja roditelja „Jelenka Voćkić“. Učesnici su podijeljeni u dvije grupe, kako se ne bi stvarala gužva zbog pandemije.
Prema riječima koordinatorice projekta Milene Rogić kolonija je nastavak aktivnosti u okviru prošlogodišnjeg projekta „Učionica na otvorenom“, a koji je finaciran sredstvima iz proračuna Distrikta.
„Učesnici su i nadareni učenici likovnih sekcija Almedine Cifrić, koja je uzela direktno učešće u koloniji, nakon koje planiramo održati okrugli stol s temom o značaju nastave na otvorenom i kreativnog stvaralaštva“, ističe Rogićeva, te dodaje da će prihodi od likovne kolonije, nakon postavke, biti usmjereni na nabavku dodatnog mobilijara u ekološkom parku Prve osnovne škole Brčko distrikta.
Okupljanje “malih slikara”, od kojih doznajemo da su stvarali uglavnom pejzaže i motive prirode, organizirano je u skladu s mjerama i preporukama Kriznog stožera Brčko distritka BiH.

