Brčko: Učenice se vraćaju u škole ukoliko dozvoli epidemiološka situacija Istaknuto
Odjel za obrazovanje Vlade Brčko distrikta vrši intezivne pripreme za početak nove školske godine i to u dva smijera, prvi za redovno odvijanje nastave u školskim objektima i drugi za on line praćenje nastave. Ako epidemiološka situacija ne bude pogoršana učenici bi u septembru mogli sjesti u klupe.
Iako je polovina jula, do početka nove školske godine je ostalo manje od dva mjeseca i u Odjelu za Obrazovanje su započeli pripremu školskih objekata za početak nove školske godine.
„ Intencija Odjela je da ukoliko epidemiološka situacija ne bude bila pogoršana u septembru učenici sjednu u školske klupe i da se nastava izvodi na tradicionalan način zbog kvalitetnijeg prenosa znanja ali i socijalizacije učenika“ istakao je Senad Osmanović šef ovog Odjela.
Ukoliko bi učenici započeli novu školsku godinu u klupama Osmanović kaže da se sad ne mogu predvidjeti sve mjere no da bi se nastava mogla izvoditi uz određene predostrožnosti.
Uporedo sa ovim pripremama Pedagoška institucija vrši dodatno obučavanje nastavnika i postavljanje novih platformi za izvođenje nastave preko interneta ako se epidemiološka situacija pogorša.
Nova školska godina bi trebala započeti 07.septembra 2020 godine.



